Новини

ЗЕД: митниця оновила інтерактивний портал імпортно-експортних операцій

23.04.2020 / 09:50

Митниця оновила інтерактивний портал імпортно-експортних операцій bi.customs.gov.ua — відтепер кожен охочий може переглянути статистику ввезення чи вивезення з України конкретного товару. 

Минулого тижня Митниця відкрила статистичні дані по товарообігу з Україною до 4 знака Українського класифікатора зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД). Іншими словами, ще минулого тижня гречку доводилось шукати серед проса та інших зернових культур без можливості виокремлення. Відсьогодні імпорт чи експорт конкретного товару легко відстежити до 10 знака УКТ ЗЕД. 

До прикладу, гречки у першому кварталі 2020 року Україна імпортувала на 115 млн грн (4,6 млн дол.), а це у 6,5 раза більше, ніж за аналогічний період минулого року. При цьому експорт гречки суттєво зменшився, з чого можна зробити висновок, що її вистачить на всіх. 

А на оновленому порталі ви тепер можете:

  • шукати дані по товарам до 10 знака УКТ ЗЕД;
  • аналізувати дані за 2017 рік — І квартал 2020 року: імпорт, експорт, сальдо, оподаткований імпорт, надходження від Митниці, податкове навантаження на одиницю обраної валюти тощо (додали 2017 рік);
  • досліджувати дані у двох валютах: гривні та доларах США (додали UAH);
  • легше користуватися англомовною версією порталу (оновили перемикач мов).

Окрім того, ми внесли низку технічних правок, про які ви писали нам у день запуску дев’ятьох розділів порталу по товарообігу.

Найближчим часом додамо кількісні показники, такі як: вага, довжина, об’єм тощо. 

На прикладі гречки: її імпорт можна буде відстежувати ще й у кг/т. 

Нагадуємо, що записали для вас коротеньку та зрозумілу інструкцію, як користуватися порталом.