Новини

Чи включається до страхового стажу період відпустки по догляду за дитиною до трьох років?

25.04.2020 / 11:00

Фонд соціального страхування зазначив, що розмір виплат і допомог залежить від тривалості страхового стажу.

Розмір допомоги по тимчасовій втраті працездатності (оплата за лікарняними) залежить від тривалості страхового стажу працівника: він становить від 50 % середнього доходу (якщо стаж – до трьох років) і до 100 % (якщо стаж – понад вісім років). Тож важливо обчислити його правильно!

Страховим стажем вважається період (строк), протягом якого особа підлягала страхуванню у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та за який щомісяця сплачено страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Для обчислення стажу використовують дані персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Відповідні довідки форми ОК-5 та ОК-7 про страховий стаж можна отримати онлайн на вебпорталі ПФУ за посиланням: www.pfu.gov.ua. 

Однак відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку є винятком – вона включається до страхового стажу як період, за який сплачено страхові внески, виходячи з розміру мінімального страхового внеску.

Також таким винятком є отримання виплат за окремими видами соціального страхування, крім пенсій усіх видів (за винятком пенсії по інвалідності).