Новини

COVID-19: малому і середньому бізнесу надаватимуть кредити з частковою державною гарантією

30.04.2020 / 09:45

29.04.2020 р. Кабмін підтримав законодавчі зміни, які передбачають надання малому і середньому бізнесу, що зазнав фінансових втрат внаслідок пандемії COVID-19, доступу до фінансових ресурсів, шляхом отримання кредитів з частковою державною гарантією.

Гарантії надаватимуться Мінфіном за пулом кредитів суб’єктів господарювання, які будуть видаватись банками-кредиторами. Після затвердження Парламентом відповідних змін до Бюджетного кодексу України та закону про державний бюджет на 2020 рік Уряд окремими рішеннями встановить умови відбору банків та порядок надання таких гарантій. Повернення кредитів буде гарантуватись через надання відповідного майнового забезпечення виконання зобов’язань перед банком-кредитором.

Надання часткових державних гарантій на портфельній основі – це інструмент допомоги бізнесу, який дозволить підтримати українську економіку в складний період, дасть можливість суб’єктам господарювання розвиватись, а громадянам – працювати.

Нагадаємо, 01.02.2020 р. стартувала державна програма «Доступні кредити 5-7-9 %», метою якої є спрощення мікро- та малого бізнесу до банківського кредитування. За попередніми розрахунками програма сприятиме створенню понад 90 тис. нових робочих місць.