Новини

Як зняти з обліку технологічні транспортні засоби?

30.04.2020 / 18:00

Зняття з обліку технологічних транспортних засобів є одним з найпоширеніших запитань, яким цікавляться в Управлінні Держпраці у Хмельницькій області. Відповідь на нього надає начальник нагляду в будівництві, котлонагляді на транспорті та зв’язку Валерій Закотянський.

Як зняти з обліку технологічний транспортний засіб у зв’язку з непридатністю для подальшого використання?

Зняття технологічного транспортного засобу з обліку у зв’язку  з  непридатністю для подальшого використання та його вибракуванням (списанням) здійснюється згідно з п. 33 Постанови КМУ від 06.01.2010 р. №8  «Про затвердження Порядку відомчої реєстрації та ведення обліку великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів». Отже, зняття  технологічного транспортного засобу з обліку у зв’язку з  непридатністю до подальшого використання та його вибракуванням (списанням) здійснюється без технічного огляду транспортного засобу. Вибракування (списання) технологічного транспортного засобу, що належить юридичній особі, підтверджується актом на списання (ліквідацію) основних засобів, а фізичній особі – її заявою. При цьому свідоцтво про реєстрацію таких технологічних транспортних засобів здається територіальним органам Держпраці.

Навіщо проводити технічний огляд технологічного транспортного засобу під час зняття з обліку?

Технічний огляд транспортного засобу проводиться з метою звірки  відповідності агрегатів, що мають ідентифікаційні номери, обліковим  даним. Технічний огляд проводиться технологічному транспортному засобу, який знімається з обліку у зв’язку з його відчуженням (п. 32 Постанови КМУ від 06.01.2010 р. № 8 «Про затвердження Порядку відомчої реєстрації та ведення обліку великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів»).

Порядок зняття технологічного транспортного засобу, який належить кільком юридичним або фізичним особам на праві спільної власності?

Зняття  технологічного транспортного засобу з обліку, що належить кільком юридичним або фізичним особам на праві спільної власності, здійснюється лише за умови наявності їх спільного рішення (п. 35 Постанови КМУ від 06.01.2010 р. № 8 «Про затвердження Порядку відомчої реєстрації та ведення обліку великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів»).

Як зняти з обліку технологічний транспортний засіб, який перебуває у податковій заставі, під арештом, заставі або є предметом іншого обтяження?

Відповідно до п. 37 Постанови КМУ від 06.01.2010 р. № 8 «Про затвердження Порядку відомчої реєстрації та ведення обліку великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів»  зняття з обліку технологічного транспортного засобу, який перебуває у податковій заставі, під арештом, заставі або є предметом іншого обтяження, здійснюється виключно за умови надання письмової згоди всіх виявлених обтяжувачів.