Новини

Громадянин проживає не за місцем прописки: куди подавати декларацію про доходи?

05.05.2020 / 17:30

Головне Управління у Рівненській області інформує, що Податкова декларація подається за звітний період в установлені строки податковому органу, в якому перебуває на обліку платник податків.

Податковою адресою платника податків – фізичної особи визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків в контролюючому органі. Платник податків – фізична особа може мати одночасно не більше однієї податкової адреси.

Отже, платник податків, який зобов’язаний або має право надати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи, але на той час проживає не за місцем реєстрації (прописки), має подати декларацію до податкового органу за податковою адресою, тобто за місцем реєстрації згідно з паспортними даними.

Звертаємо увагу на можливість подання декларацій в електронній формі у режимі онлайн через Електронний кабінет платника: https://cabinet.tax.gov.ua або через офіційний вебпортал ДПС.

Для цього необхідно отримати особистий електронний цифровий підпис, який можна замовити у будь-якому акредитованому центрі сертифікації ключів.

Для складання декларації необхідно отримати довідку про отримані в 2019 році доходи (відомості з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків (ДРФО) про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків).

Покрокова інструкція «Як фізична особа може отримати довідку про свої доходи в Електронному кабінеті платника» розміщена на сайті ДПС України та субсайті ГУ ДПС у Рівненській області.

Звертаємо увагу, що термін подання декларації продовжено до 1 червня поточного року.