Новини

Соцстрахування: коли ФСС профінансує лікарняні?

07.05.2020 / 09:15

Фонд соціального страхування України надав роз’яснення щодо етапів фінансування допомог від Фонду.

Допомога по тимчасовій непрацездатності – це оплата за лікарняними листками, яка повністю або частково компенсує працюючим втрачений заробіток за час лікування.

Її розмір прямо залежить від тривалості страхового стажу та становить від 50 % середнього доходу (якщо стаж до трьох років) і до 100 % (якщо стаж – понад вісім років).

Аби отримати виплату, необхідно передати листок непрацездатності своєму роботодавцю – зробити це потрібно упродовж не більш ніж 12 місяців з дня відновлення працездатності.

На підставі лікарняного листка комісія (уповноважений) із соціального страхування підприємства приймає рішення щодо призначення допомоги. Відповідно до закону, таке рішення має бути прийнято упродовж 10 календарних днів з моменту подачі вами документів роботодавцю.

Згідно з рішенням комісії роботодавець розраховує суму допомоги, після чого оформлює та передає відповідну заяву-розрахунок на фінансування до Фонду соціального страхування України. Це має бути зроблено не пізніше п’яти робочих днів після прийняття рішення комісією.

Саме від дати подачі до Фонду заяви-розрахунку залежить час виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності. Дізнатись її можна на своєму підприємстві або в робочому органі ФССУ за телефонами чи номерами гарячих ліній.

Зазвичай строк виплати становить не більше 10 робочих днів з моменту прийняття Фондом заяви-розрахунку.

Однак сьогодні через недоотримання частки ЄСВ від плану строк фінансування становить близько 15 робочих днів, тобто затримка у виплатах становить п’ робочих днів. Усі вони здійснюються у повному обсязі.

Тривалість такої затримки коливається, адже залежить від суми щоденних надходжень до бюджету Фонду – по мірі сплати ЄСВ роботодавцями, кошти одразу направляються Фондом на фінансування матеріального забезпечення і страхових виплат.

Дізнавшись дату подачі заяви-розрахунку, ви можете слідкувати за станом виплат онлайн на телеграм-каналі ФССУ, де в оперативному режимі оновлюється інформація щодо сум і дат, за які Фондом здійснено фінансування.

Після того як Фондом буде профінансовано дату, у яку подано вашу заяву-розрахунок, кошти надійдуть на рахунок роботодавця.

Роботодавець здійснює виплату допомоги від Фонду своїм працівникам у найближчий після дня призначення допомоги строк, установлений для виплати заробітної плати. Водночас закон не забороняє здійснювати такі виплати раніше, одразу після надходження коштів від Фонду.