Новини

COVID-19: як отримати допомогу на дітей фізичним особам –підприємцям

07.05.2020 / 13:00

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2020 року № 329 надається допомога на дітей фізичним особам – підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування та належать до першої і другої груп платників єдиного податку.

Допомога призначається на період карантину та на один місяць після дати його відміни одному з батьків на кожну дитину до досягнення нею 10-річного віку (включно) у розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для дітей відповідних вікових груп станом на 1 січня 2020 року, і виплачується щомісячно за повний місяць.

Станом на 1 січня 2020 року розмір прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років становить 1 779,00 грн, від шести  до десяти років становить 2 218,00 грн.

Право на отримання допомоги на дітей фізичним особам –підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування та належать до першої і другої груп платників єдиного податку, мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які є батьками, опікунами дитини і на законних підставах проживають на території України та сплатили єдиний податок.

Право на допомогу на дітей фізичним особам-підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування, та належать до першої і другої групи платників єдиного податку не надається батькам, які вже отримують відшкодування вартості послуги «муніципальна няня» на зазначену дитину.

Перелік потрібних документів:

  • заява, яка складається з персональних даних заявника, даних про дітей та даних для перерахування коштів.
  • сканована копія свідоцтва про народження дитини (дітей);
  • сканована копія довідки з ПФУ про сплату ЄСВ (форма ОК-7);
  • сканована копія документа, що посвідчує проживання на території України (для іноземців);
  • сканована копія рішення районної, районної у м. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі створення) ради, сільської, селищної ради об’єднаної територіальної громади або суду про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною).

Опис системи електронної послуги надання допомоги наведено тут.