Новини

Продаж нерухомості фізособою: які податки сплачувати?

09.05.2020 / 13:20

Головне управління ДПС у Київській області відповідає на запитання платників про сплату податків під час  продажу нерухомості:

податків ви не сплачуєте, якщо протягом року ви продали:  

  • один житловий будинок;
  • квартиру або її частину;
  • кімнати;
  • садовий (дачний) будинок (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об’єкти)
  • господарсько-побутові споруди та будівлі ( розташовані на такій земельній ділянці);
  • земельну ділянку, що не перевищує норми безоплатної передачі, залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки. 

Умова щодо перебування такого майна у власності платника податку понад три роки не розповсюджується на майно, яке отримане платником у спадщину. Тобто дохід від операцій з продажу (обміну) не частіше одного разу на рік об’єктів нерухомості, які перебувають у власності фізичної особи – резидента або фізичної особи  – нерезидента менше трьох років, але були одержані такими фізичними особами у спадщину, не оподатковується податком на доходи фізичних осіб.

У разі продажу протягом року більш як одного з об’єктів нерухомості, зазначених у п. 172.1 ст. 172 ПКУ, або від продажу об’єкта нерухомості, не зазначеного в п. 172.1 ст. 172 ПКУ, отриманих у спадщину, маєте сплатити податки.

Ставки такі:

  • для фізичних осіб – резидентів – 5 %;
  • для фізичних осіб – нерезидентів – 18 %.

Крім цього, сплатити доведеться і військовий збір за ставкою 1,5 %.

Сума податку визначається та самостійно сплачується через банківські установи:

а) особою, яка продає або обмінює з іншою фізичною особою нерухомість, – до нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу, міни;

б) особою, у власності якої перебував об'єкт нерухомості, відчужений за рішенням суду про зміну власника та перехід права власності на таке майно. Фізична особа зобов'язана відобразити дохід від такого відчуження у річній податковій декларації.