Новини

ЄСВ: депутати хочуть усунути дискримінацію щодо окремого кола платників

12.05.2020 / 14:00

13 травня 2020 року у Верховній Раді України планується розглянути прийнятий у першому читанні проєкт закону України про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (щодо усунення дискримінації за колом платників) (реєстр. № 2166).

Обґрунтування необхідності прийняття законопроєкту

Відповідно до ст. 24 Конституції України  громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом.

Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.

Попри те що дискримінація в Україні заборонена, Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» містить суперечливі положення щодо окремого кола платників єдиного соціального внеску (далі – ЄСВ).

Відповідно до пунктів 4, 5 частини першої ст. 4 Закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон) платниками єдиного внеску є...

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання