Новини

Податкова накладна: який код пільги вказується при постачанні медичних товарів, звільнених від оподаткування ПДВ?

13.05.2020 / 12:30

Головне управління ДПС у м. Києві звертає увагу, що відповідно до Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 р. №1307, у графі 9 табличної частини податкової накладної зазначається код відповідної пільги з ПДВ згідно з Довідником податкових пільг, який затверджений Державною податковою службою (далі – ДПС) станом на дату складання податкової накладної.

Графа 9 заповнюється у разі здійснення операцій з постачання товарів/послуг, звільнених від оподаткування ПДВ.

Тобто при складанні податкової накладної за операціями з постачання товарів, звільнених згідно п. 71 підрозділу 2 розділу ХХ Податкового кодексу України від оподаткування ПДВ, у графі 9 табличної частини податкової накладної зазначається код пільги 14060544.

Довідково:  «Перелік товарів (у тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, які звільняються від сплати ввізного мита та операції з ввезення яких на митну територію України та/або операції з постачання яких на митній території України звільняються від оподаткування податком на додану вартість» затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2020 р. № 224.

Код пільг по товарах, звільнених від оподаткування ПДВ, визначений Довідником пільг №98/2, затвердженим ДПС 02.04.2020 року.