Новини

Бізнес: держава готова допомогти гасити процентні ставки по кредитам

20.05.2020 / 13:40

«Ми працюємо над програмами, які хочемо запустити, аби дати доступні кредити для підприємців. Перше, це субсидування відсоткової ставки. На жаль, поки що відсоткова ставка НБУ і ризикові політики банків не дозволяють кредитувати під нормальну адекватну ставку. Немає й доступу до довгого кредитного ресурсу.

І другий напрямок – це доступ до портфельних гарантій для банків, це питання зараз знаходиться на розгляді у Верховній Раді. Це потрібно для того, аби кредитувати пріоритетні сектори економіки, підсилювати певні галузі, які страждають від тієї чи іншої кризи», – про це зазначив Міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Ігор Петрашко в інтерв’ю «Ліга.Бізнес».

 «Що ми пропонуємо зараз по програмі 5-7-9 і чим уже можна скористатися. Якщо ваш бізнес має оборот до 10 млн євро і ви маєте кредит в банку, держава компенсує вам погашення процентів протягом одного року. Тобто, ваші проценти будь 0 %. В бюджеті під цей напрямок виділено 4 мільярдів гривень. З нашої точки зору, цього буде достатньо, але якщо буде потрібно більше, ми будемо вносити зміни до бюджету», – прокоментував Ігор Петрашко.

Він наголосив, що без кредитування росту економіки не буде. Для того щоб економіка почала рости на 7-8% в рік, треба щоб банківська система щорічно видавала близько 400 млрд грн кредитів.

«Окрім того, щоб якомога швидше вийти з кризи, ми маємо думати над тим, як закласти підвалини для «українського економічного дива» у наступні роки. Ми повинні зростати темпами 7 – 8 %. Що для цього потрібно? Перш за все, щоб у банків з’явилася мотивація кредитувати. По-друге, точкова допомога від держави, як-от: додаткові держгарантії для секторів, які або постраждали чи-то від карантину, чи-то, наприклад, від засухи, або потребують інноваційного розвитку», – додав Міністр.

За його словами, так само державі треба частково брати ризики у довгострокових інфраструктурних проєктах, які можуть бути цікавими та зрозумілими для кредиторів.

«Нормальне інвестиційне фінансування – це 2 – 3 % річних, в ідеалі – близько до нуля для наукоємних і експорторієнтованих підприємств. Якщо ти хочеш залучити іноземні інвестиції, треба не лише створити хороші юридичні умови, а й продемонструвати, що тут є дешеві гроші, за умови, що інвестор вкладе у проєкт своїх 30 – 40 %», – повідомив Ігор Петрашко.