Новини

Трудові відносини: чи потрібно укладати письмовий договір про повну індивідуальну матеріальну відповідальність?

25.05.2020 / 11:00

ГУ Держпраці у Херсонській області роз’яснило, що відповідно до ст. 135-1 КЗпП перелік посад і робіт, а також типовий договір про повну індивідуальну матеріальну відповідальність затверджуються в порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до ст. 135-1 КЗпП договори про повну матеріальну відповідальність укладаються: лише у письмовій формі; з працівниками (що досягли 18 років); з працівниками які обіймають посади або виконують роботи, безпосередньо пов’язані із зберіганням, обробкою, продажом (відпуском), перевезенням або застосуванням у процесі виробництва переданих їм цінностей.

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання