Новини

Звільнення працівника у разі скорочення: дії роботодавця

28.05.2020 / 11:00

ГУ Держпраці у Кіровоградській області зазначає таке.

Відповідно до п. 1 ст. 40 КЗпП трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності, можуть бути розірвані роботодавцем, зокрема, у випадку змін в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідації, реорганізації, банкрутства або перепрофілювання підприємства, скорочення чисельності або штату працівників. Таке звільнення відповідно до частини другої ст. 40 КЗпП допускається, якщо неможливо перевести працівника, за його згодою, на іншу роботу. Звільнення буде законним, якщо власник або уповноважений ним орган:

  • справді здійснив скорочення чисельності або штату;
  • врахував переважне право на залишення працівника на роботі;
  • запропонував працівникові перейти на іншу роботу на тому самому підприємстві;
  • надав працівнику гарантії, передбачені чинним законодавством;
  • отримав згоду від профспілкового органу (профспілкового представника) на звільнення працівника.

У разі прийняття рішення звільнити працівників варто враховувати, що в разі скорочення чисельності або штату переважне право на залишення на роботі надається працівникам з більш високою кваліфікацією і продуктивністю праці (ст. 42 КЗпП). Якщо умови продуктивності праці і кваліфікації працівників рівні, перевага в залишенні на роботі надається працівникам, що підпадають під категорії перелічені в ст. 42 КЗпП.

Для проведення скорочення чисельності чи штату працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці роботодавець зобов'язаний...

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання