Новини

За відсутності промислового виробництва з використанням промислових будівель підприємство не має право на звільнення від сплати податку на нерухомість

27.05.2020 / 12:30

Підпунктом 266.2.2 ст. 266 ПКУ   встановлено  перелік об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, будівель і споруд, які не є об’єктом оподаткування. Так, пп. «є» цього підпункту передбачено, що не є об’єктом оподаткування будівлі промисловості, зокрема виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств.

За нещодавнього правового висновку встановлена цією нормою податкова пільга застосовується, якщо власниками об’єктів промисловості є фізичні та  юридичні особи, в тому числі нерезиденти, та за умови (з урахуванням виду їх діяльності) використання таких об’єктів за функціональним призначенням, тобто для промислового виробництва (виготовлення промислової продукції будь-якого виду).

Але у поточній  справі відсутні докази, які б свідчили, що платник податку на нерухомість  упродовж 2017 року використовував належну йому на праві власності нежитлову будівлю, яка відноситься до будівель промисловості, за функціональним призначенням.

Зважаючи на викладене, Верховний Суд вирішив...

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання