Новини

Податкова революція — 2020: оскаржити ППР можна протягом шести місяців, але за наявності поважних причин

28.05.2020 / 16:00

Платник податків, який з поважних причин пропустив 10-денний строк на адміністративне оскарження рішень органів ДПС може подати його після закінчення цього терміну. Про це інформують в ГУ ДПС в Івано-Франківській області.

При цьому зазначають, що такому платникові разом із скаргою необхідно подати клопотання про відновлення пропущеного строку, додавши до нього копії документів, що підтверджують поважність причини. Контролюючий орган вищого рівня, розглядаючи клопотання платника податків, поновлює пропущений строк на подання скарги в адміністративному порядку, якщо визнає причини його пропуску поважними.

Зазначені зміни внесені до п. 56.3 ст. 56 ПКУ. Законом України від 16.01.2020 р. № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» які набрали чинності з 23.05.2020 р.

Крім цього, слід зазначити, що залишено без змін норму ПКУ, якою визначався порядок подання скарг, зокрема: скарги на рішення територіальних органів ДПС необхідно подавати до ДПС України. Статтю 56 ПКУ доповнено п. 56.31, відповідно до якого нерезидентами, які здійснюють в Україні діяльність через відокремлені підрозділи, у тому числі постійні представництва скарги подаються до контролюючого органу, який прийняв оскаржувані рішення. Це можуть бути...

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання