Новини

Погашення податкового боргу: відповіді ДПС на запитання платників

30.05.2020 / 11:00

Головне управління ДПС в Одеській області підготувало відповіді на запитання платників податків щодо погашення податкового боргу.

Запитання: Як упевнитися, що бізнеспартнер не є боржником?

Відповідь: Оцінити податкові ризики діяльності з партнером по бізнесу, який, можливо, є банкрутом чи відсутній за визначеною в установчих документах адресою допоможе сервіс Державної податкової служби України «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера».

Крім того, на вебпорталі ДПС України оприлюднюється інформація про суб’єктів господарювання, які мають податковий борг, з якою можна ознайомитись за посиланням.

Для перевірки надійності ділового партнера, зокрема щодо сумлінності у сплаті податків, зборів та платежів, достатньо ввести відому інформацію в одне з полів або в обидва поля і система здійснить пошук у базах даних, доступних для публічного використання і повідомить про результати пошуку щодо відсутності або наявності боргу у платника податків.

Звертаємо увагу! Оновлення інформації на сайті щодо стану розрахунків платника податків з бюджетом (про наявність заборгованості) відбувається щоденно, крім вихідних та святкових днів, після проведення розрахунків зведених показників в центральній базі даних за результатами попереднього банківського дня.

У полі «Податковий номер» вказується код за ЄДРПОУ/реєстраційний номер облікової картки платника податків/серія та/або номер паспорта (для фізичних осіб — платників податків, які мають відмітку у паспорті про право здійснювати платежі за серією та/або номером паспорта).

У полі «Найменування/прізвище, ім’я, по батькові платника податків» зазначається повністю точна назва платника податків.

Меню «Стан розрахунків з бюджетом» приватної частини Електронного кабінету  надає платнику податків з використанням кваліфікованого електронного цифрового підпису, доступ до своїх особових рахунків із сплати податків, зборів та інших платежів.

При зверненні до зазначеного меню відображається зведена інформація станом на момент звернення, що містить інформацію по кожному виду платежу.

Також платник податків має право надіслати запит про отримання витягу щодо стану розрахунків з бюджетами та цільовими фондами за даними органів ДПС за формою «F/J1300203» через меню «Заяви, запити для отримання інформації» приватної частини Електронного кабінету.

Запитання: Чи є правомірним вилучення податківцями готівки з каси боржника у рахунок погашення його податкового боргу?

Відповідь: Відповідно до ст. 95 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності  — шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

...

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання