Новини

Кредити бізнесу під часткові держгарантії: гарантом від держави виступатиме Мінфін

03.06.2020 / 16:45

03.06.2020 р. Кабмін ухвалив пропозиції законодавчих змін, що дозволять надання малому і середньому бізнесу, що зазнав фінансових втрат внаслідок пандемії Covid-19, доступу до фінансових ресурсів шляхом отримання кредитів з частковою державною гарантією. Законопроєкт пройшов слухання в профільному комітеті та був доопрацьований згідно з  пропозиційями народних депутатів.

«Саме інструмент надання державної гарантії допоможе банкам-партнерам урядових програм підтримки бізнесу сміливіше видавати позики нашим підприємцям та покращить доступ до фінансів малому та середньому  бізнесу України. Це послідовні кроки влади в напрямку доступності фінансів для підприємців», — зауважив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Гарантії надаватимуться Міністерством фінансів за пулом кредитів суб’єктів господарювання, які будуть видаватись банками-кредиторами. Після затвердження Парламентом відповідних змін до Бюджетного кодексу України та Закону про державний бюджет на 2020 рік Уряд окремими рішеннями встановить умови відбору банків та порядок надання таких гарантій.

Надання часткових державних гарантій на портфельній основі — це інструмент допомоги бізнесу, який дасть змогу підтримати українську економіку в складний період, дасть можливість суб’єктам господарювання розвиватись, а громадянам – працювати.