Новини

Письмові пояснення як докази трудових правовідносин

09.06.2020 / 17:37

Олег НІКІТІН, адвокат ID Legal Group

У спорах з податковими органами щодо оскарження ППР особливе місце посідають спори, в яких податковий орган намагається довести наявність трудових правовідносин з працівником, якого не оформленого належним чином відповідно до норм чинного законодавства.

Доволі часто у цих спорах податковим органом використовується як доказ щодо наявності трудових правовідносин з працівником письмові пояснення фіз­особи, яка, на думку податкового органу, вважається неоформленим працівником.

Тому у зазначеній публікації пропонуємо разом розглянути висновки судів у справі № 826/23577/15 щодо оцінки як доказу письмових пояснень фізособи стосовно факту наявності або відсутності трудових правовідносин з платником.

Судом першої інстанції було встановлено, що в матеріалах перевірки не міститься належного опису податковим органом факту виявленого порушення з посиланням на конкретні первинні та/або інші документи платника, в яких документально б відображався такий установлений факт (зокрема, щодо виплати неофіційних сум грошових коштів та несплати з них відповідних податків чи зборів), а також податковим органом не було надано до суду доказів щодо надсилання платнику запитів про надання пояснень чи документів, які б підтверджували або спростовували такий факт.

Податковим органом в обґрунтування своїх доводів було надано лише письмові пояснення фізособи, яка, на його думку, є неоформленим працівником платника. Такий доказ не доводить повною мірою встановлений факт порушення.

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання