Новини

Ліквідація чи «український офшор»: що робити з КІК у світлі Закону № 466?

09.06.2020 / 18:18
Ліквідація чи  «український офшор»: що робити з КІК у світлі Закону № 466?

Марія СИБИРЯКОВА, менеджер податково-юридичного департаменту («Делойт» в Україні)

Славнозвісний Закон України від 16.01.2020 р. № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних не­узгодженостей у податковому законодавстві» набрав чинності з 23.05.2020 р. і одразу викликав неоднозначні оцінки бізнесу і експертів. Адже цим Законом до ПКУ внесено кардинальні зміни, і саме бізнесу доведеться ретельно розібратися з цими новаціями аби на практиці правильно застосовувати досить непрості норми і правила. Серед іншого — правила щодо контрольованих іноземних компаній (КІК).

Хоча поточна редакція цих правил надає багато можливостей для звільнення від фактичної сплати податку на нерозподілений прибуток КІК, однак підготовка звітності сама по собі може бути складним і витратним процесом. Більше того, власники бізнесу бачать у розкритті такої інформації та обов’язку звітувати про будь-які зміни багато ризиків стосовно конфіденційності та захисту даних.

Окрім безпосередньо випадків звільнення КІК від оподаткування (без звільнення від обов’язку подавати звітність щодо КІК) законодавець передбачив ще два привабливих варіанти дій для українських власників, на які варто звернути увагу окремо. Розглянемо їх детальніше.

Варіант перший: ліквідуй КІК, проінформуй про це українські податкові органи та отримай в Україні звільнення від оподаткування доходів у зв’язку з такою ліквідацією.

Отже, у Законі № 466 присутня норма, яка звільняє від оподаткування доходи фізичних осіб, котрі вони отримують в результаті ліквідації іноземної компанії. Наразі (до набрання чинності цією нормою) такий дохід фізичної особи підлягає оподаткуванню за ставкою 19,5 % (18 % ПДФО та 1,5 % військовий збір).

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання