Новини

Світ про оподаткування

09.06.2020 / 18:29

Олександр КОВТОНЮК, експерт міжнародної інформаційно-консалтингової сфери

НІДЕРЛАНДИ ЗАПРОВАДЖУЮТЬ ПОДАТОК У ДЖЕРЕЛА ВИПЛАТИ ПАСИВНИХ ДОХОДІВ

Уряд Нідерландів планує з 2024 року запровадити податок у джерела при виплаті дивідендів у низькоподаткові юрисдикції.

Податок застосовуватиметься при виплаті дивідендів у юрисдикції, де ставка корпоративного податку становить менше ніж 9 %, а також в країни, які потрапили до «чорного» списку ЄС.

Податок у джерела на дивіденди застосовуватиметься навіть у разі наявності податкової угоди з країною — одержувачем дивідендів.

А вже з 2021 року Нідерланди планують податок у джерела при виплаті відсотків і роялті в низькоподаткові юрисдикції.

Усі ці заходи спрямовані на відновлення ділової репутації Нідерландів як міжнародного фінансового центру. У 2018 році близько 37 млрд євро у вигляді дивідендів, відсотків і роялті пройшли транзитом через голландські корпоративні структури.

ЗРОСТАЮЧИЙ АПЕТИТ ЄС ДО ЗАГАЛЬНОЄВРОПЕЙСЬКОГО ПОДАТКУ

Раніше повідомлялося про намір ЄС запровадити податок з обороту великих компаній у розмірі 0,1 %. В останньому комюніке Єврокомісії вже йдеться про 0,2 %.

Згідно з планом, який чекає на затвердження 27 країнами ЄС, Єврокомісія має намір сформувати фонд у розмірі 750 млрд євро для подолання наслідків пандемічної кризи. Для фінансування фонду передбачено запровадити з 2024 року 0,2 % податку з обороту компаній, що перевищує 750 млн євро.

За розрахунками чиновників ЄС цей податок може торкнутися 70 000 тис. компаній в Європі, глобальний оборот яких перевищує 750 млн євро.

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання