Новини

Проблемні ТЦУ-запитання: по «гарячих слідах» Закону № 466

11.06.2020 / 14:50

Подія, про яку так довго говорили українські платники податків, — здійснилась! Законопроєкт № 1210 став законом, і сьогодні це Закон України від 16.01.2020 р. № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві». Цей Закон підписаний і діє вже з 23.05.2020 р. Але слід зазначити, що не всі його норми набрали чинності. При цьому деякі викликають здивування. Що, як і коли — давайте розберемося разом.

Коли й що набирає чинності?

Закон вийшов великий, складний, багато нового-цікавого, зокрема щодо ТЦУ. Тому з’ясуємо, як на сьогодні (починаючи з 23.05.2020 р.) поводитися «ТЦУшному» платнику податків, який нині готує ТЦУ-документацію та повинен до 1 жовтня подати звіт з КО. Адже деякі норми він має урахувати вже сьогодні, деякі (що набрали чинності) — відкласти на потім, а деякі почнуть діяти з 01.01.2021 р.

Досвідчені юристи, як правило, пропонують починати вивчення будь-якого нового закону з кінця — саме там зазвичай визначено найголовніше. Так зробимо і ми, почнемо з «Перехідних положень» і «Заключних положень».

«Перехідні положення» ПКУ доповнено п. 53, відповідно до якого подання триступінчастої звітності з ТЦУ (глобальна документація, звіт у розрізі країн) проводитиметься не раніше 2022 року. Їх ми не розглядатимемо — темою статті будуть тільки «сьогоднішні» зміни.

У п. 1 «Заключних положень» Закону № 466 визначено: «Цей Закон набирає чинності з дня, що настає за днем його опублікування, крім змін до пп. 39.2.1.1 ст. 39, пп. 39.4.7 ст. 39, які наберуть чинності з 01.01.2021 р.».

Ну от і перший казус, адже пп. 39.2.1.1 ст. 39 ПКУ Законом № 466 і не змінювався… Імовірно, законодавець мав на увазі якийсь інший підпункт, але «секретарка переплутала»… Буває… 

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання