Новини

Аудиторський висновок у податкових правилах: де очікувати на ризики?

11.06.2020 / 19:50

21 травня Президент України підписав Закон України від16.01.2020 р. №466-IX «Про внесення змін доПодаткового кодексуУкраїни щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних талогічних неузгодженостейуподатковому законодавстві» (далі — Закон № 466). У зв’язку з цим варто звернути увагу на роль аудиторського висновку в житті платників податків та ідентифікувати ризики, які можуть виникати у зв’язку з його застосуванням.

Нагадаємо, що за положеннями ст. 14 Закону про бухоблік в обов’язковому порядку мають аудіювати свою фінансову звітність підприємства, що становлять су­спільний інтерес (акціонерні товариства, фінансові установи, великі підприємства, природні монополії та видобувні компанії), а також середні підприємства. Тобто для таких компаній передбачається обов’язкова аудиторська перевірка фінансової звітності, перш ніж така звітність буде оприлюднена на їх сайтах для цілей користування споживачами фінансової звітності.

Натомість Закон № 466 додатково імплементував до ПКУ цілу низку норм, пов’язаних із обов’язком аудіювання фінансової звітності.

Зокрема, аудиторський звіт, який є невід’ємною частиною фінансової звітності суб’єкта господарювання за ст. 14 Закону про бухоблік, на сьогодні є обов’язковою складовою документації з ТЦУ, що подається стосовно контрольованих операцій таким суб’єктом господарювання (так званий локальний файл) (вимога пп. 39.4.6 ст. 39 ПКУ).

Аудиторський висновок став також частиною податкової звітності. Йдеться про тих суб’єктів господарювання, які обов’язково мають підтверджувати свою фінансову звітність аудиторським звітом. Їм доведеться при поданні податкової декларації з податку на прибуток разом з додатками у вигляді фінансової звітності подавати аудиторський звіт щодо такої фінансової звітності (вимога п. 46.2 ст. 46 ПКУ). Такий самий обов’язковий додаток до фінансової звітності — аудиторський звіт — має бути доданий у разі подання уточнюючої декларації ...

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання