Новини

Роботодавець виплачує працівникові допомогу по частковому безробіттю: чи оподатковувати ПДФО і ВЗ?

15.06.2020 / 16:15

Чи оподатковується ПДФО та військовим збором сума допомоги по частковому безробіттю на період здійснення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), передбачених карантином, яка перерахована Фондом загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття роботодавцю та виплачена працівнику?

Порядок надання допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України (далі – КМУ) з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, визначено ст. 471 розділу VIII Закону України від 5 липня 2012 року № 5067-VI «Про зайнятість населення» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 5067).

Згідно з частиною першою ст. 471 Закону № 5067 сума допомоги по частковому безробіттю на період карантину надається роботодавцям, у тому числі фізичним особам – підприємцям, які є застрахованими особами, із числа суб’єктів малого та середнього підприємництва на строк зупинення (скорочення) діяльності, а також протягом 30 календарних днів після завершення карантину.

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання