Новини

Допомога по безробіттю: 1,3 мільярда гривень уже виплачено людям, які стоять на обліку у центрі зайнятості

17.06.2020 / 14:20

1,3 млрд грн допомоги по безробіттю вже виплачено людям, які стоять на обліку у Державній службі зайнятості. Крім того, 10 червня Уряд додатково виділив ще майже 3 млрд на допомогу безробітним. Такі дані озвучив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко на брифінгу щодо підсумків діяльності Міністерства за 100 днів роботи. 

Важливим завданням Уряду стало максимальне спрощення доступу громадян до отримання допомоги по безробіттю на період карантину. На сьогодні вже 430 432 безробітних отримують виплати від держави. 

Для збереження існуючих робочих місць та підтримки бізнесу в умовах пандемії Уряд також започаткував  програму підтримки по частковому безробіттю з фондом оплати у  4,7 млрд грн. 

«У нас було своє ноу-хау —  це програма по частковому безробіттю, яка дозволяє підприємствам не звільняти людей, а перечекати час карантинних обмежень та отримувати кошти від держави», — розповів Ігор Петрашко.

Спочатку взяти участь у ній могли суб'єкти малого та середнього бізнесу. З червня оформити допомогу по частковому безробіттю можуть і фізичні особи — підприємці, які не мають найманих працівників. Актуальність цього виду державної підтримки підтверджує динаміка зростання кількості учасників. За перші п’ять днів вже подано 37 тис. пакетів документів від підприємців-одноосібників.

 «Це успішна програма. Наразі маємо  56 тис. поданих пакетів документів від усіх учасників програми. Вже прийнято більше 18,5 тис. позитивних рішень для здійснення виплат 131 тис. працівників»,  — зазначив Міністр.

Також за період карантину Центр зайнятості працевлаштував понад 106 тис. осіб.