Новини

Авторська винагорода: прийнято новий закон

18.06.2020 / 09:00

Мінекономрозвитку  вітає прийняття ВРУ 16.06.2020 р.  Закону України від 13.05.2020 р. № 589-ІХ  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо державної підтримки сфери культури, креативних індустрій, туризму, малого та середнього бізнесу у зв'язку з дією обмежувальних заходів, пов'язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) (законопроєкт № 3377)/

 Це дає можливість  розбудови цивілізованого ринку роялті та справедливої винагороди для авторів в Україні. 

«Цей закон дозволяє нам нарешті розблокувати акредитацію організацій колективного управління в усіх сферах, що були визначені ще у 2018 році. Структури, які мають права власності і які користуються ними, мають самостійно домовлятись між собою про умови та знайти баланс. Без участі держави, без встановлення тарифів, які мали місце до цього. Лише таким чином ринок роялті в Україні працюватиме на конкурентних засадах», —  заявив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Попередній чинний закон, яким регламентувалась діяльність в сфері креативних індустрій (№ 2415 від 15.05.2018 р. «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав», визначав сфери, в яких здійснюється акредитація організацій колективного управління.  

Впровадження колективного управління в перелічених сферах є відображенням європейського законодавства (Директива 2014/26/ ЕU про колективне управління авторським правом  і суміжними правами та мультитериторіальне ліцензування прав на музичні твори для онлайн використання на внутрішньому ринку) і є загальноприйнятою практикою цивілізованих ринків.