Новини

Щотижневий огляд ІПК

18.06.2020 / 14:23

Огляд підготувала Вікторія ГНАТЕНКО, консультант з бухгалтерського обліку та оподаткування

ПДВ

Складання зведеної ПН при ритмічному постачанні

ДПС України не заперечує, що якщо платник податку протягом місяця надає послуги два або більше разів одному й тому самому покупцю (отримувачу ) — платнику податку, то за операціями з надання таких послуг платник податку — постачальник може скласти не пізніше останнього дня місяця, в якому надано такі послуги, зведену податкову накладну на такого покупця, виходячи з усього обсягу наданих йому послуг протягом такого місяця.

/ІПК від 03.06.2020 р. № 2293/6/99-00-07-03-02-06/ІПК/

Визначення дати складання ПН

ДПС України погоджується, що при здійсненні платником податку (постачальником) операції з постачання послуг, які оформлялись первинним документом, складеним в електронній формі, датою виникнення податкових зобов’язань з ПДВ та відповідно складання податкової накладної за такою операцією вважатиметься дата складання такого первинного документа, який містить відомості про господарську операцію, незалежно від дати накладання електронних підписів.

/ІПК від 03.06.2020 р. № 2300/6/99-00-07-03-02-06/ІПК/

Підстави для обов’язкової реєстрації платником ПДВ

Комунальне некомерційне підприємство — неплатник ПДВ, яке отримує кошти від Національної служби охорони здоров’я України за поставлені пацієнтам медичні послуги. Чи має воно обов’язково реєструватися платником ПДВ? ГУ ДПС у Черкаській області відповіло так.

Якщо підприємство здійснює операції з постачання товарів/послуг на митній території України, які є об’єктом оподаткування (включаючи і звільнені від оподаткування ПДВ операції), загальний обсяг яких протягом останніх 12 календарних місяців перевищує 1 млн грн, то таке підприємство згідно з вимогами ПКУ повинно подати до контро­люючого органу за своїм місцезнаходженням заяву і, відповідно, зареєструватись як платник ПДВ в обов’язковому порядку.

/ІПК від 03.06.2020 р. № 2290/ІПК/23-00-04-0120/

COVID-19: значення коду товару для звільнення від оподаткування

ДПС України пояснила, що від оподаткування ПДВ за п. 71 підрозділу 2 розділу XX ПКУ звільняються ті товари, назва яких відповідає назві товарів (медичних виробів, основних компонентів), міжнародному непатентованому найменуванню (назві) лікарських засобів, що включені до Переліку № 224, та за умови дотримання вимог, встановлених у примітках до Переліку № 224.

Якщо в Переліку № 224 міститься код певного товару згідно з УКТ ЗЕД, але назва такого товару не відповідає назві товару (медичного виробу, основного компонента), міжнародному непатентованому найменуванню (назві) лікарського засобу, наведеним у Переліку № 224, та/або такий товар не відповідає вимогам, встановленим у примітках 2 і 3 до Переліку № 224, то до операцій з постачання такого товару режим звільнення від оподаткування ПДВ, передбачений п. 71 підрозділу 2 розділу XX ПКУ, не застосовується.

/ІПК від 03.06.2020 р. № 2297/6/99-00-07-03-02-06/ІПК/

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання