Новини

Примусове переведення на дистанційну роботу: чи можливо?

23.06.2020 / 14:30

Чи може роботодавець у примусовому порядку перевести працівників на дистанційну роботу на період карантину?

Держпраці України зазначила, що ні, не може. Переведення співробітника на віддалену роботу — це істотна зміна умов праці (ст. 32 КЗпП України). Про зміну таких умов праці роботодавець повинен повідомити працівника не пізніше ніж за два місяці. 

Але...

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання