Новини

Оформлення лікарняного під час дистанційної роботи: рекомендація Держпраці

26.06.2020 / 11:20

ГУ Держпраці у Львівській області надало відповідь на запитання від жінки, яка зламала руку під час виконання посадових обов’язків вдома. Чи має вона право на оплату лікарняного?

Страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності підлягають особи, які працюють на умовах трудового договору (контракту) (ст. 18 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 р. № 1105-XIV; далі — Закон № 1105).

У такому випадку необхідно з’ясувати: чи є запитувач застрахованою особою під час роботи вдома.

Останнім часом використовуються терміни «виконання роботи вдома», «надомна праця», «віддалений доступ», «дистанційна робота».

На сьогодні більш поширеною є дистанційна робота для таких професій, як програміст, агент рекламний, організатор зі збуту в певному регіоні тощо. Проте поняття «дистанційна робота» нормативними актами  також не визначено, тож нині її оформлюють так само, як і надомну роботу.

Коронавірусний карантин змусив багатьох роботодавців змінити умови праці, обираючи нові форми її здійснення. Чимало працівників переведено на дистанційну (надомну) роботу.

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання