Новини

Відповідальність платників податків та оскарження рішень контролюючих органів: відповіді податківців на запитання «гарячої лінії»

01.07.2020 / 15:40

Нещодавно ГУ ДПС у Рівненській області  проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з начальником юридичного управління Ярославом Рашовським. Тема «гарячої лінії»: «Відповідальність платників податків та оскарження рішень контролюючих органів». Відповіді на актуальні запитання пропонуємо вашій увазі. 

Яка відповідальність передбачена за несвоєчасне подання податкової декларації про майновий стан і доходи фізичною особою? 

Несвоєчасне подання платником податків – фізичною особою податкової декларації, обов’язок подання якої до контролюючих органів передбачено Податковим кодексом України, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 340 грн.
Крім того, застосовується адміністративна відповідальність у вигляді попередження або накладення штрафу в розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. 

Чи застосовується відповідальність за подання уточнюючого податкового розрахунку  форми 1ДФ з метою уточнення реквізитів підприємства або внесення змін до номера облікової картки найманого працівника? 

Якщо у разі подання податковим агентом уточнюючого податкового розрахунку за формою 1ДФ уточнюються реквізити підприємства або вносяться зміни до номеру облікової картки найманого працівника, то на такого податкового агента накладається штраф у розмірі 1 020 грн.
Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, –     тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 2 010 грн.
Разом з тим зазначені штрафи не застосовуються у випадках, якщо помилки щодо реєстраційного номера облікової картки платника податків у податковій звітності про суми доходів, нараховані (сплачені) на користь платника податків, суми утриманого з них податку були виправлені податковими агентами самостійно, у тому числі протягом 30 календарних днів з дня надходження повідомлень про помилки, виявлені контролюючим органом. 

До якого контролюючого органу необхідно звертатись фізичній особі — власнику кількох об’єктів нерухомості, розміщених у різних населених пунктах, для проведення звірки даних?

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання