Новини

Документальні позапланові перевірки: Законом № 466 змінено підстави

02.07.2020 / 15:28

ГУ ДПС у м. Києві інформує, що Законом України від 16.01.2020 р. № 466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» внесено ряд змін, які стосуються проведення документальних перевірок юридичних осіб. Зокрема, змінено підстави для проведення документальних позапланових перевірок.

Так, з 23.05.2020 р. підставами для проведення документальної позапланової перевірки є, зокрема:

неподання платником податків в установлений законом термін податкової декларації, розрахунків, звітності для податкового контролю за трансфертним ціноутворенням відповідно до п. 39.4 ст.  39 ПКУ, якщо їх подання передбачено законом. Це дасть можливість організувати такі перевірки у разі неподання платником податків звітності для податкового контролю за трансфертним ціноутворенням;

отримання інформації, що свідчить про ведення нерезидентом господарської дія­льності через постійне представництво на території України без взяття на податковий облік. Ця норма запроваджена з метою податкового контролю, у тому числі контролю за постановкою на облік представництв нерезидентів.

Крім цього, з 23.05.2020 р. з ПКУ вилучено норму, згідно з якою документальна позапланова перевірка проводилась контролюючим органом на підставі отриманого судового рішення (слідчого судді) про призначення перевірки, винесене ним відповідно до закону.

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання