Новини

Касовий метод: кому із платників ПДВ дозволили застосовувати?

06.07.2020 / 13:50

Офіс великих платників нагадує, що Законом № 466 внесено зміни до Податкового кодексу України (далі — Кодекс), зокрема в адмініструванні податку на додану вартість. Розглянемо зміни, що зачіпають платників, які застосовують касовий метод та набрали чинності з 23.05.2020 р.

По-перше, підрядникам та субпідрядникам дозволено застосовувати касовий метод обліку за операціями з виконання підрядних будівельних робіт відповідно до пп. 14.1.266 п. 14.1 ст. 14 Кодексу.

По-друге, п. 198.6 ст. 198 Кодексу визначено, що платники податку, які застосовують касовий метод та придбали товари/послуги більше ніж 1095 днів тому, і здійснили розрахунки за такими операціями, мають право включити суми податку, зазначені в податкових накладних, складених постачальниками за такими операціями, до складу податкового кредиту.

Право на формування податкового кредиту за такими податковими накладними зберігається протягом 60 календарних днів з моменту оплати. Це стосується і оплат, які здійсненні до 23.05.2020 р. Зокрема, якщо термін 60 календарних днів спливає після 22.05.2020 р. – платник має право включити суми податків за такими податковими накладними до податкового кредиту.

Також тимчасово, з 23.05.2020 р. до 01.01.2022 р., застосовувати касовий метод обліку мають платники ПДВ, що надають послуги із забезпечення загальносуспільних інтересів в процесі функціонування ринку електричної енергії відповідно до Закону України «Про ринок електричної енергії» (п. 44 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу).