Новини

Шведський стіл для працівників: які ПДВ-наслідки?

06.07.2020 / 14:33

Сільгосптоваровиробник забезпечує своїх працівників під час виконання робіт безоплатним харчуванням за принципом шведського столу. Чи включається ПДВ у вартості харчування до податкового кредиту? Чи нараховувати компенсуючі ПДВ за п. 198.5 ст. 198 ПКУ в цій ситуації?

В ІПК від 20.03.2020 р. № 1187/6/99-00-07-03-02-06/ІПКвід 05.05.2020 р. № 1809/6/99-00-07-03-02-06/ІПК податківці зазначили таке.

Нарахування податкового кредиту здійснюється незалежно від того, в яких операціях (оподатковуваних, неоподатковуваних) використовувалися товари, послуги, використані для надання безоплатного харчування.

Це випливає зі змісту п. 198.3 ст. 198 ПКУ, де йдеться про відображення податкового кредиту у разі придбання або виготовлення товарів та надання послуг. Єдина умова — має бути зареєстрована в ЄРПН податкова накладна від постачальника, як того вимагає п. 198.6 ст. 198 ПКУ.

Таким чином, ПДВ у вартості витрат на харчування працівників включається до податкового кредиту сільгосппідприємства у загальному порядку.

Далі податківці зазначають, що компенсуючі податкові зобов’язання за п. 198.5 ст. 198 ПКУ нараховуються, якщо придбані товари, послуги призначаються для їх використання або починають використовуватися в операціях, які не є господарською діяльністю платника податку.

Причому господарською діяльністю є діяльність особи, пов’язана з виробництвом (виготовленням) та/або реаліза­цією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу (пп. 14.1.36 ст. 14 ПКУ).

Таким чином, якщо вартість харчування включається до складу витрат та відповідно до вартості товарів/послуг, операції з постачання яких є об’єктом оподаткування та пов’язані з отриманням доходів, такі товари/послуги визнаються такими, що призначаються для використання/використані в господарській діяльності, і додаткове нарахування податкових зобов’язань за правилами, встановленими п. 198.5 ст. 198 ПКУ, не здійсню­ється.

Водночас податкова зазначає про норми чинного законодавства, за якими платник має самостійно визначати сутність та відповідність здійснюваних ним операцій тим, які визначені ПКУ. Тобто фактично податківці уникнули відповіді на запитання, яке просило вирішити підприємство. Норми законодавства вона процитувала. Але чи є вартість безоплатного харчування такою, що належить до витрат та до вартості поставлених сільгосппідприємством товарів/послуг?

Спробуємо розібратися самостійно.

З вартості безоплатно наданого харчування за принципом шведського столу варто утримати ПДФО, військовий збір і нарахувати ЄСВ.

 

 

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання