Новини

Штатний розпис: чи потрібна ФОП, якщо в неї тільки п’ять працюючих?

08.07.2020 / 14:30

За словами ГУ Держпраці у Рівненській області  частина перша ст. 3 Кодексу законів про працю України регулює трудові відносини усіх підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, виду діяльності  і галузевої належності, а також осіб, які працюють за трудовим договором з фізичними особами. Норма законодавства про працю поширюється  на трудові відносини, що виникають між працівником та фізичною особою – підприємцем.

В листі Мінпраці та соціальної політики України від 27.06.2007 р. № 162/06/187-07 визначено, що штатний розпис – організаційно-розпорядчий документ, що відображає структуру підприємства, чисельність відділів, працівників та розмір заробітної плати працівника. Також штатний розпис може включати в себе облік всіх додаткових виплат. В штатному розписі  не вказують прізвища працівників, тільки посади, їх кількість та розмір заробітної плати. Спочатку потрібно затвердити штатний розпис, а потім наймати працівників на посади, котрі прописані в штатному розписі. На підставі штатного розпису розробляють посадові інструкції, перераховують обов’язки працівника, права, відповідальність.

Наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2002 р. № 57 затверджена типова форма  штатного розпису, яка є обов’язковою для підприємств, установ, організацій бюджетної сфери. Підприємства інших форм власності та господарювання використовують типову форму штатного розпису як зразок. Підприємець затверджує штатний розпис своїм наказом, складає його в довільній формі. У наказі має бути дата, з якої штатний розпис набуває чинності.

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання