Новини

Доступні кредити : банки почали конкурувати за клієнтів

09.07.2020 / 09:30

Банки вперше почали конкурувати за клієнта за програмою «Доступні кредити 5-7-9 %». Про це повідомив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

«На одній з нарад недавно ми вперше почули, що банки почали конкурувати за клієнта. Такого на нашій пам'яті не було. У нас лідери «Кредобанк», «Райффайзен Банк Аваль», «Укргазбанк» за заявками, з видачі —  Кредобанк», — розповів Міністр.

За його словами, цьому сприяли останні зміни до програми, що були запроваджені 17 червня. Вони значно полегшили доступ бізнесу до цих позик, але у господарську діяльність банків держава не втручалась.

«З початку року реальних заявок на кредити близько 8,7 млрд грн. З них заявок на рефінансування – майже 4 млрд грн. Видано вже  більше 1 млрд грн»,  — зазначив Міністр.

Міністр додав, що зустрічі з банками проходять в щотижневому форматі.

«Ми продовжуємо збирати зауваження від підприємців. Але поки є домовленість з банками — пригальмувати зміни. Кожна зміна — це перепідписання договорів з Фондом підприємництва. Коли ми перший раз змінювали умови програми два місяці тому, перепідписання тривало три тижні. Зараз менші зміни підписуємо додатками»,  — додав Міністр.