Новини

ЄСВ за червень з ФОП: депутати пропонують звільнити від сплати

13.07.2020 / 16:00

Верховна Рада 10 липня 2020 р. зареєструвала проект Закону № 3824 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо додаткової підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)», яким пропонується продовжити звільнення від сплати ЄСВ ФОП за себе та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, на період з 1 по 30 червня 2020 року.
У разі прийняття Закону він  набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Одночасно Головне управління ДПС у Запорізькій області інформує, що за періоди: з 1 по 31 березня, з 1 по 30 квітня та з 1 по 31 травня 2020 року тимчасово звільняються від нарахування та сплати єдиного внеску за себе:

- підприємці на загальній системі оподаткування;

- підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування;

- особи, які провадять незалежну професійну діяльність (наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, або особи, які проводять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності);

- члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах.

При цьому, такі особи можуть прийняти самостійне рішення про сплату єдиного внеску за такий період. У такому разі інформація про сплачені суми зазначається у звітності про нарахування єдиного внеску за вказаний звітний період.

Отже, за перший квартал  2020 року мінімальний єдиний внесок для ФОП за себе становить —  2 078,12 грн (4 723 грн × 22 % = 1039,06 грн  × 2 (за січень і лютий)).

За другий квартал – 1 039,06 грн (за червень).

Зазначена норма передбачена Законом України від 13.05.2020 р. №591-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо додаткової підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)».