Новини

В Україні запровадять виконавчий документ в електронній формі: депутати – «за»

17.07.2020 / 09:50

15.07.2020 р. у Верховній Раді прийнято Закон «Про внесення змін до Закону України «Про виконавче провадження» щодо запровадження електронної форми виконавчого документу» (законопроєкт № 3707). Цим Законом  вносяться зміни до ст. 4 Закону України «Про виконавче провадження», п. 3 якої доповнюється другим абзацом, а саме: «Виконавчий документ може бути видано у формі електронного документа відповідно до законів України «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронні довірчі послуги». Порядок пред’явлення до виконання виконавчих документів виданих у формі електронного документа визначається Міністерством юстиції України».

Вважається, що прийняття цього Закону забезпечить скорочення строків на оформлення та підготовку для направлення на примусове виконання рішень органів державної влади, пришвидшить проведення виконавчого провадження, знизить витрати на друк виконавчих документів та послуги поштового зв’язку, дозволить зменшити частку ручної роботи, зробить процес проведення виконавчого провадження більш ефективним, технологічним та сучасним.

Нагадаємо, що наразі за  Законом  України «Про виконавче провадження» виконавчі документи можуть бути пред’явлені до примусового виконання лише в паперовому вигляді.