Новини

Спрощена система оподаткування: обсяги доходів для її застосування хочуть прив’язати до мінімальної зарплати

17.07.2020 / 10:50

15.07.2020 р. за № 3853 у Верховній Раді зареєстровано проєкт закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зміни підходу у визначенні обсягу доходів для застосування спрощеної системи оподаткування». Метою цього законопроєкту є вдосконалення правового регулювання застосування спрощеної системи оподаткування через зміну підходу і визначенні обсягу доходу, з досягненням якого пов’язана можливість платникам податків обрати і перебувати на спрощеній системі оподаткування.

Положеннями проєкту закону вносяться такі зміни до Податкового кодексу України:

- вносяться зміни до ст. 291 в частині зміни принципу визначення обсягу доходу, з досягненням якої пов’язана можливість обрати спрощену систему оподаткування, а також змінити відповідну групу оподаткування з фіксованої суми 1, 5 і 7 млн грн до розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року;

- вносяться зміни до ст. 296 в частині зміни підходу до визначення обсягу доходу для платників єдиного податку другої – четвертої груп, з досягненням якого пов’язана обов’язковість застосування реєстраторів розрахункових операцій, а саме: прив’язка до фіксованої суми у розмірі 1 млн грн змінюється прив’язкою до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Вважається, що реалізація цього законопроекту дозволить зробити механізм застосування спрощеної системи оподаткування першої-третьої груп платників єдиного податку справедливим, об’єктивним та економічно обґрунтованим, а також дозволить створити сприятливі умови для ведення господарської діяльності суб’єктами мікропідприємництва.