Новини

ФОП, яка не веде господарську діяльність та не отримує доходи, зобов’язана сплачувати ЄСВ не нижче розміру мінімального страхового внеску лише за умови, що така особа не є найманим працівником

21.07.2020 / 08:45

Системний аналіз законодавства свідчить про те, що платниками єдиного соціального внеску є, зокрема, фізичні особи — підприємці. Необхідними умовами для сплати особою єдиного внеску є провадження такою особою підприємницької діяльності та отримання доходу від такої діяльності, який і є базою для нарахування єдиного внеску.

Отже, саме дохід особи від господарської діяльності є базою для нарахування, проте за будь-яких умов розмір єдиного внеску не може бути меншим за розмір мінімального страхового внеску за місяць. Але за відсутності бази для нарахування єдиного внеску у відповідному звітному кварталі або окремому місяці звітного кварталу передбачено обов’язок особи самостійно визначити цю базу, але її розмір не може бути меншим за розмір мінімальної заробітної плати. Адже метою встановлення розміру мінімального страхового внеску та обов’язку сплачувати його незалежно від наявності бази для його нарахування є забезпечення у передбачених законодавством випадках мінімального рівня соціального захисту осіб шляхом отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Зважаючи на викладене, Верховний Суд дійшов висновку...

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання