Новини

НБУ: курс нового очильника базується на чотирьох основних пріоритетах

21.07.2020 / 11:10

фото

Під час виступу перед журналістами нещодавно призначений Голова НБУ Кирило Шевченко, зокрема, повідомив:

«Пріоритетом для мене, як і для всіх, хто працює в державному секторі, є Україна й інтереси держави.

Викликів багато.

У мене є чітке бачення, як має розвиватися банківський та фінансовий сектор у найближчі роки.

Мій курс базується на чотирьох основних пріоритетах:

  • Реальне відновлення кредитування. Для української економіки, яка сьогодні знаходиться у стані кризи, викликаної вірусом, як ніколи, важливі ресурси та підтримка банківської системи. Реальний сектор потребує інвестицій, а українці – доступних кредитів на житло та для відкриття чи розвитку власного бізнесу. Тому наше спільне завдання з урядом – підготувати банки до кредитування галузевих проєктів, які нададуть якісний поштовх економіці. Вже сьогодні в банків достатньо коштів, щоб запустити масштабне кредитування.
  • Зниження портфелів «поганих» боргів у банках. На заваді повноцінного відновлення кредитування є висока частка непрацюючих кредитів у банках. Цей тягар не дає їм повною мірою виконувати свою функцію фінансових посередників. Оскільки ще донедавна я був головою державного банку, що має найменший портфель проблемних кредитів, я точно знаю, як зробити це на ділі, а не на словах.
  • Збереження макрофінансової стабільності. Макростабільність – безумовне досягнення останніх п’яти років. Це фундамент для здорової економіки, яку ми будуємо. Неконтрольованої інфляції не буде. Валютна політика буде зваженою. Водночас валютна політика має сприяти зростанню економіки.
  • Продовження та поглиблення співпраці з нашими міжнародними партнерами. Це ще один мій пріоритет. Так само як і незалежність центробанку, конструктивні відносини з міжнародною спільнотою – потрібно підтримувати.

Як Голова Національного банку я використаю увесь свій досвід і зроблю все від мене залежне, аби допомогти підвищити якість життя українців».