Новини

Після допуску до перевірки платник податків не позбавлений можливості під час оскарження посилатись на порушення вимог законодавства щодо проведення такої перевірки

22.07.2020 / 11:20

Верховний Суд погодився з тим, що у посадових осіб конт­ролюючого органу виникає право на проведення документальної планової/позапланової виїзної перевірки, фактичної перевірки за сукупності двох умов: наявності визначених законом підстав для її проведення (правова підстава) та надіслання/пред’явлення оформлених за ПКУ направлення і наказу на проведення перевірки, а також службового посвідчення осіб, які зазначені в направленні на проведення перевірки (формальна підстава).

Натомість платник податків може скористатись правом недопуску посадових осіб конт­ролюючого органу до перевірки (у випадках, передбачених п. 81.1 ст. 81 ПКУ). Водночас недопуск посадових осіб конт­ролюючого органу до проведення перевірки є правом, а не обов’язком платника податків, а тому реалізація права на судовий захист своїх прав та інте­ресів не може перебувати залежно від використання особою своїх прав на їх позасудовий захист.

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання