Новини

Допомога за час ізоляції від COVID-19: який розмір?

23.07.2020 / 12:30

Фонд соціального страхування повідомив, що понад 6 тисяч застрахованих українців знаходились на самоізоляції під медичним наглядом з початку пандемії COVID-19, з них майже 1,5 тисяч – медичні працівники. Кожен із них отримав від Фонду соціального страхування України компенсацію втраченого за цей час заробітку – на сьогодні ФССУ профінансував понад 38 тисяч днів ізоляції.

Станом на 21 липня Фонд направив на цю статтю видатків близько 7,3 мільйонів гривень.

Допомога за час ізоляції від COVID-19 фінансується ФССУ на підставі виданого у встановленому порядку листка непрацездатності – право на її отримання мають усі застраховані особи в разі контакту з інфікованим хворим, режим ізоляції встановлюється  задля протидії можливому поширенню коронавірусної хвороби.

Розмір такої допомоги від Фонду становить 50 % середнього доходу працівника незалежно від тривалості стажу, починаючи з шостого дня самоізоляції (перші п’ять днів фінансуються за кошти роботодавця). Водночас для медичних працівників сума допомоги від Фонду розраховується, виходячи зі 100 % середньої заробітної плати, і також не залежить від тривалості страхового стажу.