Новини

Внесення до реєстру самих лише відомостей про рішення засновників щодо припинення юридичної особи не є тотожним проведенню державної реєстрації припинення юридичної особи

24.07.2020 / 08:45

Верховний Суд нагадав, що реєстрація платником єдиного податку є безстроковою та може бути анульована шляхом виключення з реєстру платників єдиного податку за рішенням конт­ролюючого органу у разі припинення юридичної особи (крім перетворення) або припинення підприємницької діяльності фізичною особою — підприємцем — в день отримання відповідним конт­ролюючим органом від державного реєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації такого припинення (пп. 2 п. 299.10 ст. 299 ПКУ).

У цій справі державним реєстратором вчинено іншу реєстраційну дію — внесено рішення засновників (учасників) Товариства або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи в результаті ліквідації. При цьому у відповідному розділі витягу відомості щодо дати та номера запису про державну реєстрацію як такого припинення юридичної особи відсутні.

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання