Новини

Мін'юст: безоплатна правова допомога тепер і в мобільному додатку

24.07.2020 / 11:50
Мін'юст: безоплатна правова допомога тепер і в мобільному додатку

23.07.2020 р. в Міністерстві юстиції презентовано мобільний застосунок «Безоплатна правова допомога». Проєкт реалізовано спільно з партнерами Міністерства юстиції – Міжнародним фондом «Відродження», Українською фундацією правової допомоги та компанією-розробником IDev.

Було, зокрема, зазначено, що цей мобільний додаток дозволяє розширити доступ людини до правової допомоги: не лише перевірити, чи належить особа до суб’єктів права на безоплатну вторинну правову допомогу, а й замовити адресну правову допомогу, скористатися правничою вікіпедією WikiLegalAid, дізнатися наші контакти та автоматично зателефонувати на єдиний номер системи БПД 0 800 213 103 для отримання консультації.

Таким чином, за допомогою додатка можна:

- зателефонувати на єдиний номер 0 800 213 103 та отримати консультацію юриста;

- «замовити» письмову юридичну консультацію;

- подати запит на отримання послуги із захисту та представництва в суді;

- надіслати запит на отримання адресної правової допомоги;

- знайти за допомогою геолокації найближчий центр або бюро правової допомоги;

- прочитати правові консультації у правничій вікіпедії WikiLegalAid тощо.

«Мобільний додаток «Безоплатна правова допомога» є технологічним рішенням для вирішення проблем доступу до правосуддя. Разом з Міністерством юстиції, колегами та партнерами з фонду «Відродження» ми створили цей додаток таким, щоб він був ближчим до людей. Щоб державний сервіс, який декларовано державою – доступ до правосуддя та правова допомога – міг бути застосований кожною людиною, в якої є мобільний телефон. Фактично правова допомога приходить до кожного. Сподіваємось, це рішення буде використовуватись і буде дійсно потрібне людям», – відмітив директор Української фундації правової допомоги Микола Сіома.

Виконавчий директор Міжнародного фонду «Відродження» Олександр Сушко також підкреслив важливість нового застосунку БПД.

«Даний додаток – це серйозний крок, щоб центри безоплатної правової допомоги і люди, які працюють в системі БПД, зарадили більшій кількості людей. Базову правову допомогу можна і потрібно надавати онлайн. Людям зовсім не обов’язково щоразу фізично відвідувати центри і бюро БПД, які сьогодні працюють. Наближення надавачів послуг до тих, хто цих послуг потребує, є вимогою часу», – зауважив він.

«Сьогодні можливості людей ускладнені, і все частіше виникає необхідність отримати пораду. Спрощення доступу до самих базових сервісів – особлива потреба за цих умов. Дуже добре, що вдалося за короткий термін знайти і запропонувати такі формати, які суттєво розширюють доступ саме до базових потреб у правосудді – до консультацій та порад. Спрощення форм звернення - це те, що, напевно, сьогодні найбільше заходиться на часі. Ми налаштовані і надалі розширювати простір правосуддя через спрощення доступу до нього. Це не просто один із технічних додатків, це світоглядна річь, яка дозволяє знаходити швидкі відповіді, поєднує клієнта із сервісом і, зрештою, дає можливість вимірювати і бачити, як ці сервіси працюють» додав Директор програми «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження» Роман Романов.

Директор компанії-розробника iDev Станіслав Євченко висловив впевненість, що розвиток технологій є правильним напрямом руху для всіх інституцій, в тому числі Міністерства юстиції.

«Людина повинна знати, що вона має можливість відстоювати свої права. Новий додаток спрямований на забезпечення такої можливості. Я впевнений, що технології змінять наше життя в майбутньому на краще. І зараз така взаємодія партнерів – це хороший сигнал для бізнесу, що потрібно думати про відповідальність, про те, як ти змінюєш те місце, де ти живеш. Це великий сигнал і для інших міністерств та інституцій, що є діджиталізація, є зміни, і потрібно бути відкритими до них. Разом ми змінимо Україну!», – впевнено заявив Станіслав Євченко.