Новини

Помилкове визначення коду бюджетної класифікації у платіжному дорученні не є достатньою правовою підставою для висновку про несплату податку

27.07.2020 / 09:40

Товариство у визначений законодавством термін та розмірі своєчасно сплатило до бюджету податок на прибуток підприємства, що підтверджується наявними у справі копіями платіжних доручень. Проте через допущену помилку при оформленні реквізитів платіжних доручень вказані кошти було зараховано на інший бюджетний рахунок. Після того як помилку було виявлено, товариство одразу звернулося до контролю­ючого органу із заявою про те, щоб кошти було перераховано на необхідний бюджетний рахунок.

За правилом п. 126.1 ст. 126 ПКУ, якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу. Таким чином, за несплату платником податків узгодженої суми грошового зобов’язання у певний термін законодавець для такого платника передбачив негативні наслідки у вигляді штрафних санкцій.

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання