Новини

Доходи та витрати самозайнятих осіб: облік залишається обов’язковим?

27.07.2020 / 16:41

Минулого тижня було направлено на підпис Президенту України  прийнятий 14 липня законо­проєкт № 2524 від 04.12.2019 р. «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб — підприємців». При цьому у ЗМІ вже з’явилася інформація про те, що Книга обліку доходів, як і сам облік стали не обов’язковою для самозайнятих осіб. Та чи це справді так?

У поданій ще в 2019 році редакції законопроєкту пропонувалося із п. 178.6 ст. 178 ПКУ виключити обов’язок  фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, реєструвати в органах ДПС Книгу обліку доходів і витрат, якщо така фізична особа обрала паперову форму ведення такої Книги. Автори законопроєкту хотіли скасувати обов’язок реєстрації вказаної Книги в органах ДПС та дозволити вести її як в паперовому, так і в електронному вигляді. На вибір платника податків.

Зазначена зміна стосувалася також  спрощенців першої, другої та третьої груп, які є фізичними особами — неплатниками ПДВ. Їм планувалося дозволити вести Книгу обліку доходів за власним бажанням і без реєстрації в органах ДПС.  

Очікувалося, що притягнення платника податків до відповідальності за відсутність Книги обліку доходів стане можливим  лише у разі, якщо такий платник податків повідомив контролюючий орган про бажання вести таку Книгу (цікаво, що може спонукати платника податків до такого бажання?).

Натомість ФОП ...

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання