Новини

Нерезидент сплачує податок на прибуток у ФРН: чи є операції з таким нерезидентом контрольованими?

31.07.2020 / 09:30

Платник податків повідомив, що у 2018 та 2019 роках мав доходи від усіх видів діяльності, що перевищували 150 млн грн. Нерезидент, з яким платник податків здійснював господарську діяльність, зареєстрований у ФРН, має організаційно-правову форму «Gesellschaft bürgerlichen Rechts (GbR)» та сплачує «податок з промислу/податок на підприємництво/податок на прибуток комерційного підприємства» у ФРН. Чи відносяться операції із зазначеним нерезидентом до контрольованих, які документи підтверджують сплату податку на прибуток (корпоративного податку) нерезидентом та чи здійснюється коригування фінрезультату до оподаткування за такими операціями за  пп. 140.5.4 ст. 140 ПКУ?

ДПС України пояснила, що якщо  організаційно-правова форма такого нерезидента включена до переліку, затвердженого постановою КМУ від 04.07.2017 р. № 480 , то здійснені у 2018-2019 роках господарські операції із нерезидентом, організаційно-правова форма якого включена до Переліку, визнаються неконтрольованими, у разі сплати таким нерезидентом податку на прибуток (корпоративного податку) у звітному календарному році, в якому здійснювались зазначені господарські операції, та за відсутності критеріїв, визначених підпунктами «а» – «в» пп. 39.2.1.1 ст. 39 ПКУ.

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання