Новини

Продаж товарів з програмною продукцією: оподатковується ПДВ чи ні?

05.08.2020 / 14:27
Продаж товарів з програмною продукцією: оподатковується ПДВ чи ні?

При постачанні на території України програмної продукції можна розраховувати на те, що така операція не стане об’єктом ПДВ за однією із таких причин:

  • платіж буде кваліфікований як роялті, який не є об’єктом ПДВ на підставі пп. 196.1.6 ст. 196 ПКУ;
  • платіж здійснюється за постачання програмної продукції в розумінні п. 261 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ — у такому разі застосовується ПДВ-пільга, встановлена цим пунктом;
  • платіж за операції з програмною продукцією, який не є роялті в розумінні пп. 14.1.255 ст. 14 ПКУ (зокрема, при передачі ліцензії «кінцевого користувача») — в цьому разі також застосовується вищезазначена ПДВ-пільга.

Проте часто програмна продукція постачається не самостійно, а в комплекті з товарами, на які вищезазначені послаблення з ПДВ не поширюються. Так, програмна продукція може бути невід’ємною частиною товару (наприклад, програма налаштування техніки — так звані драйвери) або ж просто продаватися в комплекті з товаром, який не пов’язаний з нею. Як визначити наслідки з ПДВ у такому разі?

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання