Новини

Впровадження програмних РРО: ДПС про новації з 1 серпня

03.08.2020 / 08:20

ГУ ДПС у Дніпропетровській області проінформувало, що з 1 серпня в Україні починають діяти новації в сфері застосування РРО. Суб’єкт господарювання в своїй роботі може самостійно обирати працювати з використанням класичного РРО чи ПРРО залежно від його потреб. Також електронні чеки матимуть таку саму юридичну силу, як і паперові чеки. 

ПРРО — це програмно-апаратний або програмно-технічний комплекс у вигляді технічного або програмного рішення, що використовується на будь-якому технічному пристрої, в якому фіскальні функції реалізовані через фіскальний сервіс ДПС і який призначений для реєстрації розрахункових операцій. 

До 31 липня проводилося тестування цієї програми. Кожен суб’єкт господарювання міг завантажити програму та зробити тестування її роботи. Якщо в процесі роботи виявлялися недоліки, про це можливо було сповістити ДПС України.

Фіскальні функції звичайного касового апарату та ПРРО однакові, але програмний реєстратор зручніший тим, що його можливо завантажити та зареєструвати через особистий кабінет платника податків. 

ДПС України розробила та надає безкоштовну програму ПРРО, яка завантажується на пристрій: смартфон, планшет, комп’ютер, тощо, що дає значну перевагу над звичайним класичним РРО при витратах суб’єктів господарювання з придбання касової техніки. 

ПРРО в звичайному режимі працює в режимі онлайн, відправляє всі чеки на сервер ДПС України. 

При реєстрації ПРРО для режиму оффлайн за таким РРО закріплюється 2 тис. чеків, які видаватимуться покупцям, споживачам у разі відсутності Інтернету або зв’язку ПРРО з сервером ДПС України. Після відновлення зв’язку, Інтернету — ПРРО відправить дані фіскальних чеків на сервер ДПС України. Функція режиму оффлайн доступна протягом 36 год поспіль, але не більше 180 год на місяць. 

Таким чином, суб’єкти господарювання в своїй діяльності можуть працювати безупинно з видачею фіскальних чеків своїм споживачам. 

З 1 серпня 2020 року покупцям, споживачам можуть видаватися фіскальні чеки як в паперовому, так і в електронному вигляді. Такі фіскальні чеки мають однакову юридичну силу. 

Впровадження ПРРО допоможе бізнесу зменшити витрати на придбання касової техніки та захистить споживачів в придбанні якісної продукції або послуг у суб’єктів господарювання. 

За матеріалами ГУ ДПС у Дніпропетровській області