Новини

Інформування ДПС платниками податків: відповіді податківців на запитання з «гарячої лінії»

01.08.2020 / 14:30

ГУ ДПС у Луганській області відповіло на запитання платників податків.

За які об’єкти необхідно надавати повідомлення за формою № 20-ОПП?

Об'єктами оподаткування або об'єктами, пов'язаними з оподаткуванням, є майно та дії, у зв’язку з якими у платника податків виникають обов’язки щодо сплати податків та зборів. Однак такі об’єкти повинні визначатися для кожного податку окремо виходячи з норм відповідних розділів ПКУ.

Тобто у формі № 20-ОПП зазначають усі приміщення, якими користується підприємство та має у своєму розпорядженні усі види транспорту, заправки, скважини, котли, сховища, земельні ділянки та інше. Включаючи також об’єкти, які здаються в оренду та орендується у інших осіб.

Слід зазначити, що повідомлення про об’єкти оподаткування не дублює податкову звітність, а дає додаткову інформацію про наявність, місцезнаходження та поточний стан об’єктів оподаткування платника.

Порядок здійснення повідомлення про об’єкти оподаткування, затверджений наказом Мінфіну України від 09.12.2011 р. № 1588, яким передбачено, що повідомлення про об’єкти оподаткування реалізується шляхом подання платником податків повідомлення за формою № 20-ОПП до податкового органу за місцем знаходження такого об’єкта.

Чи потрібно подавати повідомлення про прийняття працівника на роботу у разі прийняття його на роботу за цивільно-правовою угодою?

Постанова КМУ від 17.06.2015 р. № 413 «Про порядок повідомлення Державній податковій службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу» була розроблена Мінсоцполітики відповідно до частини третьої ст. 24 КпПУ, яка містить положення щодо укладення трудового договору. Укладення договорів цивільно-правового характеру цією статтею не регулюється.

За матеріалами ГУ ДПС у Луганській області