Новини

Новий правовий висновок ВС: звернення до суду у разі відмови в реєстрації ПН без досудового вирішення спору має відбутися протягом шести місяців

07.08.2020 / 12:20
Новий правовий висновок ВС: звернення до суду у разі відмови в реєстрації ПН без досудового вирішення спору має відбутися протягом шести місяців

Відомо, що ст. 122 КАСУ для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтере­сів особи встановлено шестимісячний строк. Він обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Втім Верховний Суд визнав, що зазначена норма встановлює загальний строк звернення до адміністративного суду у публічно-правових спорах. Водночас вона передбачає можливість встановлення строків звернення до адміністративного суду іншими законами.

Так, ст. 56 ПКУ визначено порядок оскарження рішень конт­ролю­ючих органів. З урахуванням строків давності, визначених ст. 102 ПКУ (1095/2555 днів), платник податків має право оскаржити в суді податкове повідомлення-рішення або інше рішення конт­ролю­ючого органу у будь-який момент після отримання такого рішення (п. 56.18 ст. 56 ПКУ).

Таким чином, цим пунктом ПКУ встановлено спеціальний строк у податкових правовідносинах, протягом якого за загальним правилом платник податків має право оскаржити в суді податкове повідомлення-рішення або інше рішення конт­ролю­ючого органу.

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання